סיבות להכניס צמחים למשרד | חנות פרחים בגבעתיים| 03-7324259

10 סיבות להכניס צמחים למשרד

אולי גם אתם מרגישים שהקשר של המשרד שבו אתם עובדים לחיק טבע הוא מקרי בהחלט.
בהתבוננות אנתרופולוגית ייתכן שתראו הקבלה של יחסי הגומלין במשרד למאבקי הטריטוריה של חיות הג'ונגל, אבל יש אנשים שהצליחו להביא את הג'ונגל למשרד במובן הטוב של המילה –
הם פשוט מילאו אותו בצמחים.

כשאתם רואים באינסטגרם תמונה של חלל עבודה מלא צמחים ירוקים, נראה לכם שטיפוח משרד כזה דורש השקעה רבה מדי, ומתאים בעיקר ל… תמונות באינסטגרם.
אבל האמת היא שרוב הצמחים המתאימים למשרד ממוצע לא דורשים טיפול רב ומסתפקים במעט מים, ניקוי העלים מדי פעם וכמובן – אהבה.

ומה אתם מקבלים מנוכחותם של צמחים במשרד?

1. צמחים הם יפים

שילוב צמחים במשרד הוא דרך פשוטה ויפה לעצב את חלל העבודה שלכם. גם בין הצמחים הירוקים, המתאימים למשרד, יש כל כך הרבה גוונים, צורות ומרקמים. ואם אתם מעוניינים בטיפה של צבע, אתם יכולים לשתול את הצמחים בכלים צבעוניים מתאימים.
משרד עם צמחים הוא מקום שכיף להיכנס אליו בבוקר, ולא רק לכם. כל מי שיגיע לבקר במשרד ירגיש את הווייב הירוק החיובי.

2. צמחים מנקים את האוויר

צמחים למשרד לא רק סופגים פחמן דו חמצני, אלא גם גזים אחרים כמו בנזן (נמצא בפלסטיק, בדים ועשן סיגריות) ופורמלדהיד (נמצא בסבון כלים ובחומרים לניקוי שטיחים. צמחים מסוימים במשרד (כמו למשל סנסיווריה) מפחיתים את כמות המזהמים בעזרת פוטוסינתזה ותורמים לאוויר נקי.

3. צמחים יוצרים תחושה של מגע אנושי

ברוב המשרדים, גם במפוארים שביניהם, חסר חום אנושי. הם נוטים להיות ניטרליים וקרים מבחינה ויזואלית. צמחים מוסיפים אופי לסביבת העבודה והופכים את המשרד למקום ביתי ומזמין שהעובדים רוצים לשהות בו גם כשהם לא מוכרחים.

4. צמחים משפרים את הפרודוקטיביות

על פי מחקר שנערך באוניברסיטת וושינגטון סטייט, נוכחותם של  צמחים בסביבת העבודה הורידה את לחץ הדם של העובדים והקדימו את סיום המשימות ב -12%. עובדים דיווחו שהם חשים קשובים יותר כאשר הם עובדים בסביבה עם צמחים.

5. צמחים הם נוגדי חרדה טבעיים

טיפוח צמחים מפחית תחושות קשות כמו בדידות, חרדה ודיכאון. הטיפול בצמחים והשהייה בחברת יצור חי אחר מעניקה לנו תחושת מטרה ומשמעות. כלום לא ישווה לתחושת הסיפוק כשאנחנו מגיעים בבוקר ורואים שלצמח האהוב עלינו צמח עלה נוסף.

6. צמחים מוסיפים לחות לסביבה

המיזוג המרכזי במשרדים מייבש את האוויר. צמחי משרד רבים מעלים את רמת הלחות באוויר ומשמשים כמעין מכשירי אדים טבעיים.

7. צמחים מרגיעים ומנחמים

כבני אדם יש לנו נטייה להזדהות עם הטבע. כמו שטיול בחוץ מנקה את הראש, כך גם השהות במחיצת הצמחים יוצרת תחושה של רוגע ונחמה. הג'ונגל שבמשרד עונה על הצורך שלנו לשהות בחיק הטבע, בלי להפסיק לעבוד לרגע.

8. צמחים הופכים את מקום העבודה לשמח

עבודה בחלל יפהפה שתוכנן בהשראת הטבע מקדמת סביבה שמחה.
כיום, כאשר שימור עובדים ואושר ארגוני עומדים בראש סדר העדיפויות יצירת סביבת עבודה שמחה באמצעות צמחים היא דרך טובה לגרום לאנשים להרגיש טוב ולרצות להישאר.

9. הם גורמים לכם לעשות רושם טוב

כשנכנסים למשרד מלא בצמחים, האנשים הנמצאים בו נתפסים לרוב כחביבים ומשקיענים יותר.
כשאתם מוקפים בג'ונגל שיצרתם, קל לכם יותר לפגוש אנשים חדשים בצורה נינוחה וכולם רוצים לעבוד דווקא בחלל העבודה שלכם.

10. צמחים מגבירים את היצירתיות

שהייה בחיק הטבע מגבירה את היצירתיות, ואומרים שירוק הוא צבעה של הגמישות המחשבתית. הוספת צמחי משרד לחלל העבודה שלכם תעזור לכם להיות יצירתיים יותר, לחשוב על אתגרים מזוויות שונות ולהגיע לפתרון בעיות.

אם גם אתם רוצים להפוך את המשרד שלכם למקום מיוחד ומשמח
מוזמנים לבחור לכם חבר חדש מצמחי המשרד שלנו וליצור סביבת עבודה ירוקה ומרגיעה.

סוד ירוק היא חנות הנמצאת במרכז גבעתיים, ומציעה גם בחנות וגם אונליין הזמנות ומשלוחי פרחים, פרחים יבשים, צמחים ועציצים לאזור המרכז, צפון השפלה והשרון, מהיום להיום.
בנוסף לזרי הפרחים המיוחדים שלנו, אנחנו מתחדשים באופן קבוע בשלל סחלבים, צמחי אוויר, סוקולנטים ועוד מגוון גדול של צמחי בית וצמחי מרפסת.